Studnie głębinowe -> Złączki szwedzkie

Złączki szwedzkie

Przy budowie studni warto zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe elementy, takie jak pompa głębinowa czy rury, lecz także części stanowiące zabezpieczenie instalacji. Przez długi czas standardowym rozwiązaniem w tym zakresie był betonowy krąg w roli obudowy, jednak wadą takiej konstrukcji jest potrzeba wykorzystania dość dużej ilości miejsca. Zamiast tego można postawić na alternatywę w postaci złączek szwedzkich, czyli adapterów przeznaczonych do wykorzystania ze studniami głębinowymi.

Jak działa złączka szwedzka? Jej podstawowym zadaniem jest przedłużenie rury i wyprowadzenie jej ponad grunt. Następnie element ten łączy się z dalszymi częściami instalacji – np. z hydroforem, który przechowuje wodę przed przekazaniem jej do armatury w budynku.

Korzystając ze złączki szwedzkiej, można zaoszczędzić miejsce, a także zadbać o stuprocentową szczelność oraz prosty montaż. Wdrożenie takiego rozwiązania jest dość łatwe i szybkie, a w zamian można liczyć na pełną sprawność oraz sprawne działanie całej instalacji.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie