Studnie -> Tworzywowe PP

Tworzywowe PP

Studnie tworzywowe PP, wykonywane z polipropylenu, odznaczają się wysoką odpornością na korozję, chemikalia oraz uszkodzenia mechaniczne. Studnie te wykonuje się metodą wtryskową, co gwarantuje powtarzalność, a tym samym wysoką jakość produkcji.

Studnie tworzywowe PP stosowane mogą być w systemach kanalizacyjnych, deszczowych oraz wodociągowych do zbierania i odprowadzania wody, oraz innych płynów.

Studnie tworzywowe są lżejsze i łatwiejsze w montażu niż ich betonowe odpowiedniki, a jednocześnie charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością. Gładkie ścianki wewnętrzne studni tworzywowych PP gwarantują brak osadzania się zanieczyszczeń, a tym samym wysokie parametry hydrauliczne. Oznacza to także, że łatwo prowadzi się w nich prace eksploatacyjne, np. czyszczenie. Lekka masa takich studni ułatwia także prace montażowe, ponieważ nie zachodzi konieczność użycia ciężkiego sprzętu czy budowy dróg dojazdowych do miejsca montażu.

Wymagania dla studni z polipropylenu określają normy PN-EN 13598-1 oraz PN-EN 13598, opisujące systemy przewodów rurowych z tworzyw sztucznych do podziemnej bezciśnieniowej kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie