Instalacje -> System zaciskowy

System zaciskowy

Przy wyborze systemu instalacyjnego warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego wykonane są rury, złączki i inne elementy. Istotny będzie również sam sposób montażu. Pod tym względem wyróżniamy dwa główne warianty – systemy zaciskowe i lutowane. Rozwiązania dla każdego z nich można znaleźć w ofercie naszego sklepu.

Kiedy warto postawić na system zaciskowy? Jest to odpowiedni wybór zwłaszcza wtedy, gdy priorytetem jest skrócenie czasu montażu. Instalacja może być zrealizowana bez specjalistycznych narzędzi, a cały proces jest stosunkowo prosty w wykonaniu. Nie bez znaczenia jest także materiał rur. W przypadku elementów wykonanych z tworzyw sztucznych system zaciskowy jest często najlepszym wyborem.

Jak znaleźć odpowiednie rozwiązania do danej instalacji? Podstawą powinno być precyzyjne dopasowanie wymiarów. Dzięki temu będzie można zapewnić maksymalną szczelność całego układu. Warto także stawiać na sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy są w stanie zagwarantować wysoką jakość i trwałość.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie