Instalacje -> System lutowany

System lutowany

System lutowany to sprawdzone, stosowane od lat rozwiązanie do łączenia różnych elementów instalacji. Odpowiednie wykonanie zadań w tym zakresie pozwala zachować maksymalną szczelność i zapewnić długotrwałą żywotność całego układu.

Przy wyborze poszczególnych rozwiązań warto pamiętać o wymaganiach dotyczących konkretnych rodzajów lutowania. Znaczenie pod tym względem ma m.in. docelowe przeznaczenie instalacji oraz średnica rur. Dla przykładu lutowanie na twardo jest niedozwolone dla mieszanych instalacji c.w.u. i wody pitnej o niewielkiej średnicy ze względu na ryzyko zakłóceń przepływu. Istotną kwestią będzie także materiał, z którego wykonano poszczególne części instalacji.

Należy zaznaczyć, że w przeciwieństwie do montażu zaciskowego system lutowany nie pozwala na ponowne odłączenie i podłączenie elementów instalacji. Oznacza to, że instalacja powinna być solidnie zaplanowana od samego początku. Aby zapewnić sobie maksymalną szczelność i najlepsze warunki pracy układu, warto postawić na rozwiązania dostępne w naszym sklepie.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie