Studnie

Studnie

Studnia jest elementem systemu kanalizacji zewnętrznej, stosowanym w różnego rodzaju sieciach, czy to sieci deszczowe, przemysłowe, sanitarne czy teletechniczne. Dzięki studni możliwa jest kontrola stanu instalacji, konserwacja i wykonanie napraw. Studnie umieszczone są pod ziemią, nad gruntem znajduje się wylot studni. W zależności od rodzaju studnie mogą być wykonane np. z betonu lub PVC i mieć różne kształty.

Studnie montowane są na odcinkach instalacji, które albo mają zainstalowane oprzyrządowanie takie jak liczniki, albo na fragmentach instalacji potencjalnie trudnych, gdzie łączy się wiele jej elementów.  

Niewielkich rozmiarów studnie montowane są bez włazów, gdyż funkcjonowanie instalacji można sprawdzić za pomocą specjalistycznego sprzętu. Studzienki o większych rozmiarach wyposażone są we włazy i drabinki, umożliwiające zejście do środka i kontrolę lub przeprowadzenie prac naprawczych instalacji.

W zależności od funkcji, jakie pełnią studzienki w instalacji, wyróżnia się studzienki rewizyjne przelotowe, stosowane w miejscach załamania kanału i połączeniowe, służące do łączenia rur lub kabli różnych kanałów w jeden.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie