Geotermia -> Sondy

Sondy

Sondy ciepła to przydatne rozwiązanie w wielu instalacjach geotermalnych, zwłaszcza w przypadku stosunkowo dużej głębokości odwiertów. Z ich użyciem można precyzyjnie zlokalizować miejsca o wyższej temperaturze. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie sporej ilości ciepła nawet na małej powierzchni, jak również zadbać o lepszą sprawność urządzeń.

Tego typu rozwiązania są szczególnie przydatne w momentach, gdy standardowe elementy instalacji geotermalnej działają z mniejszą wydajnością. W polskim klimacie są to przede wszystkim miesiące zimowe, gdy temperatura gruntu i wód podziemnych znajdujących się na mniejszej głębokości spada. Wykorzystanie sond ciepła pozwala zachować wysoką wartość współczynnika COP, który opisuje wydajność instalacji geotermalnej.

Jaką sondę geotermalną kupić? Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od charakterystyki źródła ciepła. Produkt powinien być dostosowany pod kątem głębokości odwiertu, a także do średnicy innych komponentów. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj sondy – dostępne są modele podwójne oraz pojedyncze.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie