Kotły -> Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne

Piec akumulacyjny to szczególny rodzaj urządzeń grzewczych, których działanie opiera się na podgrzewaniu bloku akumulacyjnego. Jest to wewnętrzny element o wysokiej pojemności cieplnej, najczęściej wykonywany z cegieł. Jego zadaniem jest przechowywanie ciepła, które jest podgrzewane przez specjalne grzałki. W efekcie całość nabiera wysokiej temperatury i pozwala na skuteczne ogrzewanie pomieszczeń.

Funkcjonowanie pieca akumulacyjnego obejmuje dwie fazy – ładowania (akumulacji) i przekazywania ciepła do otoczenia. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie w przypadku korzystania z dwóch taryf energetycznych – dzięki temu można znacznie obniżyć koszty, ponieważ ładowanie pieca będzie odbywać się w godzinach z niższą stawką za kWh.

Najważniejsze zalety pieców akumulacyjnych to wysoka trwałość i łatwa obsługa. Dodatkowo nie ma potrzeby przygotowywania osobnego pomieszczenia, co ma miejsce w przypadku kotłów na paliwa stałe. Tego typu urządzenia są dostępne w dwóch wariantach – jako piece dynamiczne (z aktywnym systemem oddawania ciepła) oraz pasywne (oddające ciepło przez swoją konstrukcję).

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie