Kotły -> Kotły olejne

Kotły olejne

Kotły olejowe to urządzenia grzewcze, które wykorzystują w trakcie swojego działania olej opałowy. Jest to surowiec wytwarzany w ramach destylacji ropy naftowej – jego kluczowe cechy to wysoka kaloryczność, która przekłada się na wysoką wydajność pieców. Dodatkowo należy podkreślić łatwą obsługę kotła – w przypadku nowoczesnych urządzeń możliwe jest nawet całkowicie automatyczne użytkowanie.

Najważniejsze elementy konstrukcji kotła olejowego to zbiornik na paliwo, przewody olejowe oraz palnik. Olej jest przekazywany do zbiornika, a następnie transportowany z użyciem przewodów i spalany w wysokiej temperaturze przez palnik. W tym momencie woda w kotle ulega podgrzaniu – następnie może ona być przekazana do pozostałych elementów instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, w zależności od wybranego rodzaju pieca.

Podobnie jak kotły gazowe, urządzenia tego typu dzielą się na jedno- i dwufunkcyjne. Pierwsze z nich mogą obsługiwać wyłącznie instalację c.o., z kolei drugie – zarówno c.o., jak i c.w.u.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie