Kotły -> Kotły gazowe

Kotły gazowe

Kocioł gazowy to urządzenie grzewcze, które wykorzystuje gaz w celu generowania ciepła. Jest to rozwiązanie o wielu zaletach – jedną z nich jest automatyczne włączanie i wyłączanie, co pozwala ograniczyć potrzebę wykonywania różnych zadań związanych z ogrzewaniem. Dzięki temu jest to wygodna opcja do domu i innych budynków. Aby skorzystać z takiego pieca, niezbędne jest podłączenie obiektu do gazociągu.

Tego typu urządzenia dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się pod względem konstrukcji. Wyróżniamy tradycyjne kotły gazowe (z otwartą komorą spalania), kondensacyjne (z komorą zamkniętą), a także jedno- i dwufunkcyjne. W przypadku tych ostatnich możliwe jest zarówno dostarczenie ciepła do instalacji c.o., jak i do instalacji ciepłej wody użytkowej.

W zależności od wybranego modelu kocioł gazowy może być montowany w ułożeniu stojącym lub wiszącym. Należy jednak pamiętać, że tego typu urządzenia powinny znaleźć się w osobnym pomieszczeniu, w którym nie przebywamy na bieżąco – w przeciwnym razie występuje ryzyko zatrucia.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie