Rury -> GRP

GRP

Rury GRP to rury z żywic poliestrowych wzmocnione włóknem szklanym. Odznaczają się wysoką trwałością i wydajnością hydrauliczną, są szeroko stosowane w budowie instalacji. Rury te służą do transportu wody i ścieków w obiektach komunalnych, a także substancji chemicznych w przemyśle.

Wytrzymałość rur GRP wynika z ich złożonej budowy. Rury te posiadają trzy warstwy, tj. wyściółkę zewnętrzną, warstwę odporną mechanicznie i wkładkę wewnętrzną.

Wyściółka zewnętrzna wykonana z żywicy jest odporna na promienie słoneczne. Jej grubość może być dopasowana w zależności od zastosowania, standardowo jest to jednak 0,2-0,3 mm.  

Środkowa odporna mechanicznie warstwa zbudowana jest w dużej mierze z wytrzymałego włókna szklanego. Dzięki temu rura GRP odporna jest na obciążenia termiczne, gruntu czy ruchem, a także na naprężenia powstałe na skutek działania ciśnienia.

Wkładka wewnętrzna, gwarantująca nieprzepuszczalność, jest wykonana ze specjalistycznej żywicy i zbrojenia z włókna szklanego. Ta część rury jest odporna na korozję chemiczną.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie