Geotermia -> Filtry HDPE

Filtry HDPE

Poprawne działanie geotermalnej instalacji cieplnej wymaga zastosowania kilku ważnych rozwiązań, które skupiają się na zapewnianiu jak największej wydajności urządzeń. Spore znaczenie pod tym względem ma oczyszczanie czynnika roboczego – aby sprawnie wykonać to zadanie, warto postawić na filtry HDPE.

To rozwiązania wykonane z polipropylenu o wysokiej gęstości. Jest to materiał o bardzo dużej wytrzymałości, który jest jednocześnie lżejszy od wody. W kontekście instalacji geotermalnych należy podkreślić jego odporność na skrajne temperatury – tworzywo zachowuje swoje właściwości nawet do 125°C. Co więcej, HDPE nadaje się do recyklingu, dzięki czemu jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż alternatywne tworzywa sztuczne.

Jaki filtr HDPE kupić? Parametry produktu powinny być dopasowane do innych części instalacji – mowa w szczególności o średnicy rur, która będzie decydować o wymiarach filtra. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie – oferujemy tylko najlepsze rozwiązania od sprawdzonych producentów.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie