Studnie głębinowe -> Falowniki

Falowniki

Falownik lub inwerter to urządzenie służące do zamiany prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC). Taki sprzęt znajduje zastosowanie w wielu różnych systemach opartych na elektryce – warto zwrócić uwagę również na jego wykorzystanie w kontekście studni głębinowych. W tym przypadku jest to przydatne rozwiązanie do zarządzania działaniem instalacji wodnej. Falowniki są podłączane do pomp głębinowych lub powierzchniowych.

Z użyciem falownika można przede wszystkim zadbać o optymalne, stałe ciśnienie wody w instalacji. Co więcej, do takiego urządzenia można dodać czujnik ciśnienia i inne elementy automatyki, dzięki którym obsługa pompy oraz studni stanie się jeszcze łatwiejsza. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w lokalach mieszkalnych, lecz także m.in. w zastosowaniach związanych z rolnictwem.

Dostępne w naszym sklepie falowniki pochodzą od znanych i zaufanych producentów, którzy specjalizują się w zaawansowanych rozwiązaniach do instalacji wodnych. Aby wybrać odpowiedni produkt, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc silnika, który będzie działać z urządzeniem.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie