Studnie -> Betonowe

Betonowe

Studnie betonowe są elementem systemu kanalizacji, dzięki któremu można przeprowadzać inspekcję, konserwację i prace naprawcze. Wykonuje się je z prefabrykowanych betonowych elementów. Beton jest materiałem odpornym na ściskanie i wytrzymałym, a także nie poddaje się niszczącemu działaniu wody.

Studnie betonowe wytwarza się najczęściej z betonu C35/45. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością i trwałością, co jest szczególnie istotne w przypadku obiektów, gdzie wymagana jest duża nośność konstrukcji, takich jak np. drogi, place czy parkingi. Ponadto, studzienki z betonu odznaczają się dobrą odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz na wpływ środowiska agresywnego.

Studnie betonowe muszą także gwarantować szczelność, ponieważ nieczystości nie mogą przedostawać się do gruntu. Wymagania dla studni betonowych, a więc także dla materiału, z jakiego zostają wykonane, wymienione są w normie PN-EN 1610.

Studnie betonowe montuje się z kręgów, które układane są jeden na drugim. Zejście do studni z włazem w celu wykonania konserwacji lub napraw umożliwia najczęściej drabinka z wbudowanych metalowych stopni. Studnie betonowe bezwłazowe obsługiwane są przez urządzenia czyszczące.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Zadzwoń lub napisz!

Przejdź do kontaktu
Potrzebujesz pomocy lub porady

Cześć, jestem Joanna
Zadaj mi pytanie